Görme Engelli Kullanıcılara Yönelik Engelsiz Destek Bilgilendirme Etkinliği 21 Ağustos'ta gerçekleşiyor

Etkinlik: Görme engelli kullanıcılara yönelik Engelsiz Destek Bilgilendirme Etkinliği
Tarih: 21 Ağustos 2020 Cuma, 20.30
Yer: Google Meet.
Toplantı katılım linki: https://meet.google.com/qjs-yehv-ckj
Toplantı kodu (Link üzerinden katılmayanlar için): qjsyehvckj

Hakkında


Engelsiz Destek, erişilebilirlik desteğine ihtiyaç duyanlar ile onlara destek olmak isteyenleri buluşturmaya devam ediyor.
Platform, hem web üzerinden, hem de iOS ve Android uygulamaları ile kullanılabiliyor. Üstelik platforma GETEM kullanıcı adıyla üye olanların engel durumunu gösterir bir belge yüklemesine gerek kalmıyor. Hemen şimdi hesap oluşturun

Ekibimize platformumuzun özellikleri ve sistemin kullanımı hakkında sorular yöneltiliyor. Biz de bunun üzerine görmeyen ve gönüllü üyelerimize yönelik bilgilendirme etkinlikleri yapmayı kararlaştırdık.
Görme engelli kullanıcılarımıza yönelik gerçekleştirilecek etkinliğimizin ilk bölümünde, platformun işleyişi ve özellikleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapılacak. Devamında ise mobil uygulamalar üzerinden sistemin nasıl kullanıldığı aktarılacak. Etkinliğin son bölümünde sizden gelecek sorular yanıtlanacak ve önerileriniz not edilerek geliştirme sürecine dahil edilecek.
Etkinliğimize Engelsiz Destek platformuna üye olan veya uygulama hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm takipçilerimizi bekliyoruz!
Etkinliğimiz, Google Meet platformu üzerinde gerçekleştirilmektedir.
Toplantı katılım linki: https://meet.google.com/qjs-yehv-ckj
Toplantı kodu (Link üzerinden katılmayanlar için): qjsyehvckj
Google Meet, görmeyenlerin en çok kullandığı Windows, iOS, Android ve Mac OS işletim sistemlerindeki yaygın ekran okuyucularla erişilebilir durumdadır. Ekran okuyucularla Google Meet kullanım yönergesini okuyun

EGED logosu, mavi zemin uzerine orta noktalari kucuk beyaz bir alti nokta ve sag tarafta beyaz zemin uzerine siyah cengelli buyuk harflerle EGED yazisindan olusmaktadir. Engelsiz Destek Gönüllü Ağı Platformu, Eğitimde Görme Engelliler Derneği bünyesinde hizmet vermektedir.