Engelsiz Destek Tanıtım Etkinliği, Eged Uzaktan Eğitim Akademisi'nde Yapılıyor

Etkinlik: Engelsiz Destek Tanıtım Etkinliği
Tarih: 31 Ekim 2019 Perşembe, 20:30
Yer: EGED Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucusu, aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged

Hakkında

Son zamanlarda çokça duymaya başladığınız, bizimse son zamanlarda heyecanımızı ve enerjimizi çokça hissettiğimiz yepyeni bir platformun tanıtılacağı bir duyuru ile geliyoruz bu kez.
Bugüne kadar gönüllülük potansiyelini görmemize ve ihtiyaç duyulan erişilebilirlik desteklerinin sağlanmasında katkısı büyük gönüllü ağı platformumuzu genişlettik, değiştirdik ve, AB Delegasyonu tarafından desteklenen ve STGM tarafından yürütülen Birlikte Hibe Programı ile, Engelsiz Destek Online Gönüllü Ağını tasarladık.
Gönüllülerin, ihtiyaç duyduğunuz konularda isteyeceğiniz desteklerle anlam bulacağını, bu platformda var hissedeceklerini biliyoruz. Bu yüzden, 31 Ekim perşembe akşamı saat 20:30'da platformumuzun kullanımıyla ilgili genel ipuçlarının uygulamalı olarak sunulacağı ve aklınızdaki soruların yanıtlanacağı anlatımımıza herkesi bekliyoruz.
Birlikte değiştirme yolunda adımlarken, erişilebilirlik adına gerekenleri halletmeyi de önemsiyoruz. Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, perşembe günü buluşmak üzere deyip heyecanımızı sizinle de paylaşıyoruz.
Engelsiz Destek, eğitimde erişilebilirlik sorunu yaşayan görmeyen bireyleri ve onlara destek vermek isteyen gönüllü kişileri bekliyor!
Platform, www.engelsizdestek.org internet adresinden ve Android uygulaması üzerinden kullanılabiliyor.
Platforma üye olmak için tıklayın

Kanala erişim bilgileri

Etkinliğimiz, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:
host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir. TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

EGED logosu, mavi zemin uzerine orta noktalari kucuk beyaz bir alti nokta ve sag tarafta beyaz zemin uzerine siyah cengelli buyuk harflerle EGED yazisindan olusmaktadir. Engelsiz Destek Gönüllü Ağı Platformu, Eğitimde Görme Engelliler Derneği bünyesinde hizmet vermektedir.