Ekran okuyucularla Engelsiz Destek mobil uygulama kullanımı ses kaydı

Görme engelli kullanıcılara yönelik Engelsiz Destek platformu bilgilendirme etkinliği 21 Ağustos 2020 tarihinde yapıldı.
Etkinliği yaklaşık 40 katılımcı takip etti.
Etkinliğin ilk bölümünde Emre Taşgın platformun kuruluş amacından ve özelliklerinden bahsetti. Devamında platform ekibinden Amine Ennur Aksoy sözü alarak uygulama arayüzü, ilan oluşturma, profil bilgilerini düzenleme ve bildirim ayarlarını değiştirme gibi alanları interaktif biçimde gösterdi.
Etkinlik soru cevap bölümünün ardından sona erdi. Etkinliğin ilk bölümü sesli olarak kaydedildi. Etkinlik ses kaydını dinleyin
Engelsiz Destek, erişilebilirlik desteğine ihtiyaç duyanlar ile onlara destek olmak isteyenleri buluşturmaya devam ediyor.
Platform, hem web üzerinden, hem de iOS ve Android uygulamaları ile kullanılabiliyor. Üstelik platforma Engelsiz Nota veya GETEM kullanıcı adıyla üye olanların engel durumunu gösterir bir belge yüklemesine gerek kalmıyor. Hemen şimdi hesap oluşturun

EGED logosu, mavi zemin uzerine orta noktalari kucuk beyaz bir alti nokta ve sag tarafta beyaz zemin uzerine siyah cengelli buyuk harflerle EGED yazisindan olusmaktadir. Engelsiz Destek Gönüllü Ağı Platformu, Eğitimde Görme Engelliler Derneği bünyesinde hizmet vermektedir.